PRZYKLEJONY: Co potrzebuję, żeby cieszyć się telewizja i ile to kosztuje?

Lista kanałów
Telewizja satelitarna
Instalacje antenowe
Konwertery i talerze
Sharing i wiele innych tematów
bananaboy00

PRZYKLEJONY: Co potrzebuję, żeby cieszyć się telewizja i ile to kosztuje?

Post autor: bananaboy00 » sob maja 20, 2017 6:52 pm

Witam.
Słabo sie orientuje w temacie.... Czy ktoś może mi powiedzieć co muszę zrobić krok po kroku, żeby odbierać telewizje satelitarną? Zaznacze, że mam tylko telewizor :)

andrzej

Re: co potrzebuję, żeby cieszyć się telewizja i ile to kosztuje?

Post autor: andrzej » sob maja 20, 2017 7:23 pm

W sumie to niewiele trzeba:
1. Antenę/instalację satelitarną.
2. Dekoder z linuksem na pokładzie np. GT Media v7S2X / GT Media v8x (jedne z najtańszych tunerów + masz Forum tutaj, więc całkiem dobre wsparcie w razie potrzeby/pytań).
3. Linie C od dawcy. Domyślnie (bez linii C) dekodery GT Media pozwalają na oglądanie kanałów tzw. Free-to-Air (np. TVP Info, 4Fun TV, TV Polonia, Nuta TV, Jasna Góra i kilka innych). Dopiero wgranie pliku cccam.cfg z liniami C od dawcy umożliwia oglądanie wszystkich innych zakodowanych kanałów, w tym wszystkich kanałów nc+ i cyfrowego polsatu. Ile kosztują linie C - to zależy, przyzwoitego dawcę można znaleźć już za 40 zł za rok; są też drożsi (15 zł za m-c). Więcej info o sprawdzonych/przetestowanych dawcach znajdziesz w tym wątku: Dostawcy serwerów/kont CCcam - linki, opinie, porady
4. Podłączasz tuner do internetu (musi być cały czas podpięty do Internetu, żeby odbierać na bieżąco kody od dawcy).
5. Oglądasz wszystkie programy z nc+ i cyfrowego polsatu.

Reasumując:
Podłączasz tuner do instalacji antenowej, wgrywasz plik z liniami cccam.cfg, podłączasz tuner do internetu i gotowe. Cieszysz się obrazem nc+ i cyfrowy polsat w jednym dekoderze, z jednej anteny i jednego konwertera.
Generalnie cały ten sharing jest prosty jak pierdzenie. Każdy, nawet największy Janusz czy Grażyna (bez obrazy), będzie wstanie go skonfigurować w 3 minuty.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat cccam.cfg: viewtopic.php?f=5&t=60&p=149#p149

Edit: Sporo pytań dostaję, więc odpowiedzi na najczęstsze z nich podaję poniżej:

1.Jakie będą miał kanały jak kupię dekoder?
Jak kupisz dekoder GT Media v7S HD / GT Media v8 Nova / lub inny z serii GT Media to po wyjęciu z pudełka odbierzesz kilka kanałów nadawanych w kanale otwartym (np. TVP Info, Polonia 1, 4FunTV). Jak chcesz odbierać inne, zakodowane kanały (np. HBO, Discovery, Polsat Sport, Polsat Sport Premium, Canal+ Sport i wszystkie inne kanały polsatu i nc+) to musisz do dekodera wgrać pliki cccam

2. Skąd wziąć pliki cccam?
Ja nie sprzedaję, ale wiem, że inni tak, poszukaj, popytaj - na pewno znajdziesz. Ceny? od 30-40 zł za 12 m-cy

3. Czy sobię poradzę z konfiguracją i wgraywniem tych cccamów?
Tak, na pewno. Jak coś to pisz. Pomogę. Pamiętam siebie jak zaczynałem... "to na bank jakaś ściema jest albo tak skomplikowane, że 3 dni będę z tym walczył na końcu i tak nie zadziała..." Teraz już wiem, że byłem w błędzie. Proste jak pierdzenie.

4. Czy potrzebna jest antena satelitarna czy wystarczy sam internet?
Tak. Potrzeba jest antena satelitarna, którą podłączamy do dekodera oraz internet. Dekodery GT Media do urządzenia do odbioru TV satelitarnej, więc potrzebują sygnał z satelity, a sygnał z satelity odbieramy za pomocą anteny satelitarnej. Potrzeby jest też internet, żeby łączyć się z serwerem dawcy

5. Czy może być antena zbiorcza w bloku czy muszę mieć swój talerz?
Może być satelitarna antena zbiorcza w bloku. Nie jest potrzebny osobny, dedykowany talerz. Należy jednak pamiętać, że antena w bloku musi być ustawiona na Hot Bird 13E, żeby odbierać kanały nc+ i cyfrowego polsatu.

maniujordan23

Re: Co potrzebuję, żeby cieszyć się telewizja i ile to kosztuje?

Post autor: maniujordan23 » sob lip 22, 2017 3:06 pm

Witam.
Jako typowy "Janusz" :) chciałbym Was poprosić żebyście wytłumaczyli mi kilka rzeczy.
Mieszkam w UK, do tej pory miałem Polsat Cyfrowy.Po wygaśnięciu umowy postanowiłem zakupić freesat v8 super.
Generalnie mam pojecie co robić dalej: wejść na jakiś serwis oferujący kody, zakupić pakiet, wgrać go do urządzenia.
Jednak mam kilka pytań :
a)przeglądając różne fora wyczytałem ze lepszym rozwiązaniem od cccam jest mgcam lub newcam i zamiast linii c wpisać linie N, ze wtedy nie freezeuje. Czarna magia dla mnie. - proszę Was o wyjaśnienie o co kaman.
b)czy muszę przestawiać fizycznie antenę na inne satelity?
C)jaki serwis z kodami możecie polecić
D) czym jest IPTV i czy muszę wykupować to oddzielnie?

Będę bardzo wdzięczny za wszelka pomoc. Pozdrawiam

andrzej

Post autor: andrzej » sob lip 22, 2017 7:57 pm

a) "freezy" zależą od kilku rzeczy (w największym stopniu od jakości dawcy, w najmniejszym od formatu). To czy masz C linie, czy N Linie, zależy od dawcy i tego co Twój tuner obsługuje. Freesaty chodzą m.in. na C liniach i na N liniach (NewCamd)
b) Jeśli chcesz odbierać polskie kanały (nc+ i polsat) to ustawiasz na Hotbirda (czyli pewnie nic nie ruszasz, bo cyfrowy polsat Ci chodził, więc antenę masz ustawioną poprawnie)
c) poszedł pw
d) IPTV jest alternatywą do telewizji satelitarnej. Generalnie polega na tym, że kanały wysyłane są "po internecie" a nie przez satelitę. Wymaga o wiele szybszego połączenia niż to, które potrzebne jest do cccamów (satelity). Generalnie IPTV jest też sporo droższe od kont cccam. A odpowiadając wprost na Twoje pytanie. Tak, żeby mieć IPTV to trzeba osobno za to płacić.

maniujordan23

Post autor: maniujordan23 » sob lip 22, 2017 8:34 pm

Czyli spokojnie moge wykupowac cccam. Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
ps. nie dostaelm jeszcze od Ciebie pw

maniujordan23

Post autor: maniujordan23 » śr sie 02, 2017 5:56 pm

Witam
Kupilem Freesat V8 Super - niestety sprzedawca nie poinformowal mnie ze cccam nie dziala na tym urzadzeniu z moim dostawca internetu.
Czy moglibyscie zatem polecic jakies alternatywne urzadzenie?

andrzej

Post autor: andrzej » śr sie 02, 2017 6:30 pm

Dostawca internetu nie ma nic wspólnego z działaniem/niedziałaniem cccam. W pliku cccam znajdują się trzy rzeczy:
1. adres IP i port serwera dawcy
2. login
3. hasło
Miałbyś ogromnego pecha, jeśli Twój dostawca netu blokowałby akurat port serwera dawcy... w zasadzie niemożliwe. Chyba, że masz tak ch... providera netu, że otwarty masz tylko port 80 (do netu) - co jest równie wątpliwe.

Jakiego masz providera netu i kto Ci powiedział, że blokuje on cccam?

qnot

Post autor: qnot » pt wrz 01, 2017 9:57 pm

Mam fergusona arivę 100. Czy da się z tym coś zrobić na dzisiaj. Jeśli nie proszę o poradę co i gdzie kupić.

andrzej

Post autor: andrzej » sob wrz 02, 2017 8:10 pm

Googleowałeś co ten Ferguson Ariva 100 ma za soft? Jeśli enigma/enigma2 to jak najbardziej da się z tym coś zrobić. Co prawda tutaj najwięcej informacji jest dla Freesat v7 / v8, ale w zasadzie technologia sharingu wszędzie działa na takiej samej zasadzie.

zioberek

Post autor: zioberek » pt paź 20, 2017 12:06 am

Witam. Założyłem konto na forum bo przymierzam się do rozpoczęcia przygody z "testami". Przejrzałem forum i żeby nie wbić się na starcie na minę mam kilka pytań. Co do sprzętu już wszystko wiem.

1. Czy trzeba przekierowywać porty na routerze itp., żeby test działał?
2. Czy można albo trzeba w jakiś sposób "ukrywać" swoje IP, żeby uchronić się przed wpadką dawcy. (Czytałem wątek o bezpieczeństwie biorcy i wpadce sharingowców).
3. Gdzie znajdę sprawdzonych dawców i jaki to jest koszt?

ODPOWIEDZ