GTmedia GTC vs GTmedia GTS - opinie

Lista kanałów
Telewizja satelitarna
Instalacje antenowe
Konwertery i talerze
Sharing i wiele innych tematów
rafffcio

Re: GTmedia GTC vs GTmedia GTS - opinie

Post autor: rafffcio » pn maja 13, 2019 8:46 pm

Mam w domu teraz 2xGTC i jednego V8 Nova Orange. Muszę przyznać że wg mnie V8 ma lepszy obraz niż GTC. Na GTC widzę jakieś przesunięcia w obrazie. Ciężko mi to opisać ale na V8 tego niema.

nedkam

Post autor: nedkam » czw maja 16, 2019 10:57 am

@rafffcio

Co to za przesunięcia? Bardzo źle to wygląda?

Jak możesz to napisz jeszcze jak z działaniem dekodera, zadałem pytanie w innym temacie ale chyba temat już stary. Jak dekoder sprawuje się podczas odtwarzania serwisów VOD, IPTV?

rafffcio

Post autor: rafffcio » pt maja 17, 2019 6:56 am

nedkam pisze:
czw maja 16, 2019 10:57 am
@rafffcio

Co to za przesunięcia? Bardzo źle to wygląda?
Nie wiem jak to określić. Dziwnie wyglądają cienie jakby duchy. Myślałem że to wina TV ale mam w domu 3szt. Od 49' do 65' i na dwóch gdzie są GTC to występuje. Na trzecim gdzie jest Nova 8 Orange obraz całkiem inny, ostrzejszy.

Co do VOD i iptv to ja narazie nie korzystam z tego bo czasu brak.

nedkam

Post autor: nedkam » czw maja 23, 2019 7:22 pm

Aha, dzięki, a samo przełączanie kanałów jest w miarę płynne? Czy widzisz jakieś inne problemy z dekoderem?

rafffcio

Post autor: rafffcio » czw maja 23, 2019 8:09 pm

nedkam pisze:
czw maja 23, 2019 7:22 pm
Aha, dzięki, a samo przełączanie kanałów jest w miarę płynne? Czy widzisz jakieś inne problemy z dekoderem?
Przełączanie jest ok.
Największe bolączki GTC dla mnie to:

- EPG nie wszystkie kanały są wczytywane
- sterowanie pilotem a dokładnie to trzeba mieć pilota na wprost. W V8 o wiele lepiej on działa.
- i to dziwne zachowywanie się obrazu - widać to bardzo np na twarzach postaci lub w ciemnościach gdy sceny się poruszają. Na V8 Nova nie widzę tego problemu. Chciałem to nagra na tel ale nie da rady.

qdi

Post autor: qdi » sob cze 01, 2019 7:13 am

witam, kupiłem czekam :) a w między czasie pytam. Jak z Netflix i HBO GO ? obecnie mam mi box 4k i tam jest leanback netflix i hbo chodzi bez problemu i tu pytanie jak z tym tematem w GTC>? czy np można ogladać Black Mirror (czarne lustro) czyli interaktyny, jeżeli chodzi o jakość to full hd to max na moim projektorze więc nie potrzebuje 4k. ew jakby ktos sprawdził i powiedział jakie tam są / można zainstalować wersje hbo go i netflixa byłbym wdzięczny :)

rafffcio

Post autor: rafffcio » sob cze 01, 2019 8:36 pm

Netflix jest zainstalowany oryginalnie. Próbowałem zainstalować hbogo i poleglem przy logowaniu. Nawet z podłączona myszką nie zatwierdzal mi buttona.

Walka

Post autor: Walka » czw cze 27, 2019 8:00 am

Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum i tunera GTC. Tuner mam od wczoraj i dopiero go poznaje (jeden wieczór).
Na pierwszy rzut oka działa ok. Jakość kanałów SD na DVB T wydaję się trochę jakby rozmyta w porównaniu do jakość z tunera wbudowanego w TV.
Mam do Was pytanie bo nie potrafię u siebie tego znaleźć a nie chcę mi się wierzyć, że może nie być opcji wyszukiwania kanału po nazwie. Tzn. przeskanowałem niebo i chcę znaleźć i przełączyć kanał np. na HBO wśród 1000 innych kanałów. Podpowiedzcie proszę jak?

Seliv

Post autor: Seliv » czw cze 27, 2019 11:09 am

Nie ma możliwości wyszukiwania po kanale, najlepiej wgrać gotową listę, albo manualnie wszystko przejrzeć i pododawać do ulubionych.

Walka

Post autor: Walka » wt lip 02, 2019 2:41 pm

Dzięki, koledzy z Chin nie popisali się pomijając tą funkcję.
Kupiłem na znanym portalu listę kanałów. Niestety po dodatkowym uzupełnieniu jej o kanały naziemne pierwotna kolejność kanałów się rozjechała. To pewnie tez normalne czy robię coś źle? Trochę ten tuner niedopracowany w stosunku do np. Mecool K1 pro

ODPOWIEDZ