Octagon/Zgemma/ GT Media - Wybór dekodera ATV

Lista kanałów
Telewizja satelitarna
Instalacje antenowe
Konwertery i talerze
Sharing i wiele innych tematów
snaper

Octagon/Zgemma/ GT Media - Wybór dekodera ATV

Post autor: snaper » wt lut 01, 2022 11:47 am

Witam wszystkich,
zastanawiam się nad kupnem dekoderem Open ATV, głównie chodzi mi o szybkość działania całego dekodera jak i szybkość ładowania stacji jak najmniejsze opóźnienie pomiędzy przełączaniem kanałów, złącze Ethernetu, dodatkowe wtyczki typu KODI lub E2 Player, dobrze działający pilot (przykre doświadczenia z GT Media v7 - trzeba było celować pilotem dokładnie w dekoder żeby przełączyć kanał)

Rozważam wybór pomiędzy:
- Octagon SF8008
- ZGEMMA H9S SE
- GT Media GTC

Czy może jeszcze coś innego?

Pozdrawiam Serdecznie

andrzej

Re: Octagon/Zgemma/ GT Media - Wybór dekodera ATV

Post autor: andrzej » śr lut 09, 2022 9:07 am

Jeśli zależy Ci na szybkości do GTMedia GTC 4K możesz sobie darować. Niesetety, przełączanie kanałów >1s; od uruchomienia do oglądania to jakieś 10 sekund (trzeba przeklikać aplikacje do DVB-T po każdym rozruchu).

Ten v7 HD co miałeś to jakiś walnięty egzemplarz (albo pilot), bo ja takiego problemu nie doświadczyłem. obecny v7s HD czy też v7s2x to inna historia niż "stare" v7. Chińczyk poprawił jakość wykonania i kulturę pracy. Wiadomo, nadal nie jest to VU+ czy Ferguson, no ale też w zupełnie innych pieniądzach.

mirga1

Re: Octagon/Zgemma/ GT Media - Wybór dekodera ATV

Post autor: mirga1 » śr lut 09, 2022 9:32 am

Ferguson to przeżytek. Osobiście polecałbym Ci z tych trzech octagona ale w wersji combo. Co prawda octagon ani zgemma nie posiadają gniazd CI+ ale jakąś kartę kartę zawsze można tam włożyć - emulatory mogą mieć oba.

ODPOWIEDZ